startaktualnoscio nasprojektyimprezykadrakontakt
MDK  KutnoMDK KutnoMDK KutnoMDK Kutno
width aktualnosci  
menuAkademia Dziecięca "eMDeKuś"
menuWokalna
menuInformatyczna
menuJudo
menuKlub Origami Kwadracik
menuModelarstwo
menuPlastyczna
menuStudio nagrań i realizacji dźwięku
menuTaneczna
menuTeatralna
menuWarsztaty Artystyczne
menuRegionalne Towarzystwo Muzyczne
menuPLIKI DO POBRANIA
menuKick - Boxing
menuDart
menuFerie zimowe w MDK
menuWakacje z MDK
menuNajbliższe ważne wydarzenia

Kwietnik

Talenty

Regionalne Towarzystwo Muzyczne

kontakt
ul. Staszica 8
99-300 Kutno

e-mail: mdkkutno@wp.pl
tel. +48-24-254-79-37


przyjaciele MDK

eKutno - miejski serwis informacyjny

Czytaj Dziennik Łódzki

banner reklama ads addon

banner reklama ads addon
X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo
16.05.2017 09:50,  MDK Administrator
MDK Kutno

W minioną sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rozegrano jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo.
Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta oraz przy znaczącym wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kutno.

Zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,IPPON" MDK Kutno. Dwunastoosobowa ekipa gospodarzy wywalczyła aż 11 medali - 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Na trzech matach rywalizowało ponad 120 zawodniczek i zawodników, w trzech grupach wiekowych: U-13 (dzieci), U-15 (młodzicy) i U-18 (juniorzy młodsi).
Na najwyższym stopniu podium stanęła trójka kutnian - Franek Pawłowski, Ala Wojtczak i Wiktor Zamorowski. Pochwała należy się zwłaszcza Frankowi, który oprócz złotego medalu odebrał też okazały puchar dla najlepszego zawodnika. W pierwszej walce pokonał przed czasem (trzymanie) Sebastiana Grudzińskiego (Akademia Judo Łódź), następnie również przez ippon (rzut) Maksymiliana Dubrawskiego (Bushido Piaseczno) i w III rundzie Wojciecha Bartosiaka (Pałac Młodzieży Łódź). W walce półfinałowej okazał się lepszy od Igora Filipiaka (Sensei Płock), którego pokonał na rzuty. W pojedynki decydującym o złotym medalu stoczył bój z Janem Stępińskim (Pałac Młodzieży Łódź). Bardzo dobry występ zanotowała też Ala Wojtczak w kategorii wagowej -56 kg, pokonując przez ippon kolejno: Klaudię Kucharską (Wojownik Skierniewice), Olgę Pichnę (,,Siódemka'' Sochaczew) oraz Marię Bartosiak (Pałac Młodzieży Łódź).

Szczegółowe wyniki kutnian przedstawiają się następująco:
Franek Pawłowski (U-13, 33 kg) - I miejsce;
Ala Wojtczak (U-13, 56 kg) - I miejsce;
Wiktor Zamorowski (U-18, 66 kg) - I miejsce;
Hubert Pisera (U-13, 43 kg) - II miejsce;
Dawid Ziółkowski (U-13, 47 kg) - II miejsce;
Iga Kołaczyńska (U-13, 38 kg) - II miejsce;
Damian Bronikowski (U-13, 36 kg) - II miejsce;
Miłosz Myszkowski (U-15, 46 kg) - II miejsce;
Piotr Kaczmarek (U-13, 27 kg) - III miejsce;
Krzysztof Chróścik (U-13, 30 kg) - III miejsce;
Jakub Serek (U-13, 47 kg) - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Finał konkursu plastycznego - wręczenei nagród i otwarcie wystawy!
08.05.2017 11:06,  MDK Administrator
MDK Kutno27 kwietnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kutnie, odbył się finał IX edycji konkursu plastycznego dla młodzieży "Świat w kolorach". Konkurs organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, przy współudziale Biblioteki. Tematem tej edycji konkursu był "Powiat kutnowski - moja mała Ojczyzna". Finałowi konkursu towarzyszyło otwarcie wystawy prac laureatów, która podziwiać można w holu kutnowskiej biblioteki. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy!
Brąz Michała Frątczaka w kickboxingu!
08.05.2017 09:26,  MDK Administrator
MDK Kutno
W dniach 5-7 maja, w Rydzynie koło Leszna, odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów, juniorów i seniorów w kickboxingu w formułach: pointfighting i light contact.
W turnieju udział wzięli także zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.

Wyniki rywalizacji sportowej przedstawiają się następująco:

Michał Frątczak, junior, w kat. wagowej -74 kg w formule light contact zajął III miejsce,
Aleks Chojnacki, junior, w kat. wagowej -63 kg w formule light contact zajął IX miejsce;
Jakub Łykowski, junior, w kat. wagowej -79 kg w formule light contct zajął V miejsce;
Filip Jaskuła, kadet starszy, w kat. wagowej -57 kg w formule light contact zajął XV miejsce;
Jakub Piotrowicz, kadet starszy, w kat. wagowej -52 kg w formule light contact zajął X miejsce;
Dawid Dominiak, kadet starszy, w kat. wagowej -52 kg w formule light contact zajął XI miejsce;
Wiktor Gryglak, kadet starszy, w kat. wagowej -52 kg w formule light contact zajął  IX miejsce,
Zuzanna Winiecka, kadet starszy, w kat. wagowej -55 kg w formule light contact zajęła IX miejsce;
Anna Justyńska, kadet starszy, w kat. wagowej -60 kg w formule light contact zajęła  VI miejsce,
Maksymilian Czarnecki, kadet starszy, w kat. wagowej -69 kg w formule light contact zajął IX miejsce,
Oskar Ziębicki, kadet młodszy, w kat. wagowej -32 kg w formule light contact zajął VI miejsce,
Nadia Czarnecka, kadet młodszy, w kat. wagowej +47 kg w formule light contact zajęła IX miejsce
Weronika Stępniak, kadet młodszy, w kat. wagowej -37 kg w formule light contact zajęła VIII miejsce.

W zawodach udział wzięło 690 zawodników z 79 klubów z całej Polski!
Turniej na wysokim poziomie. Dla większości naszych podopiecznych mistrzostwa były pierwszym dużym sprawdzianem umiejętności, woli walki i odwagi - co w kickboxingu odgrywa kluczowe znaczenie - powiedział trener Mariusz Konwerski. Kolejny raz dziękujemy za wsparcie finansowe w udziale w zawodach Urzędowi Miasta Kutno - dodał trener Aleksander Grabowski.  
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚWIAT W KOLORACH"
19.04.2017 12:02,  MDK Administrator
PROTOKÓŁ Z ROZSTRZYGNIĘCIA IX EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA MŁODZIEŻY
„Świat w Kolorach” pn:
” Powiat kutnowski – moja mała Ojczyzna”
 
przeprowadzonego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kutnie.

Jury w składzie:

Anna Dębska – plastyk, kierownik świetlicy w SP nr 1 w Kutnie – przewodnicząca
Dorota Modlińska – plastyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie - członek
Lilia Marciniak – nauczyciel plastyki MDK w Kutnie - członek
Anna Góra - prezes koła origami „Kwadracik”- członek

po zapoznaniu się z pracami konkursowymi Jury stwierdza co następuje:

1. W konkursie wzięli udział uczniowie z 26 szkół:
- 14 szkół podstawowych
- 8 gimnazjów
- 4 szkół ponadgimnazjalnych

2. Zgłoszono łącznie 169 prac:
- 119 ze szkół podstawowych
- 37 z gimnazjów
- 13 ze szkół ponadgimnazjalnych

3. Po wnikliwej ocenie Jury postanowiło przyznać:

Kategoria I – szkoły podstawowe
– Natalia Szcześniak – SP w Żeronicach – I miejsce
– Olga Ranachowska – SP nr 2 w Żychlinie – II miejsce
– Natalia Krysińska – SP nr 1 w Kutnie – II miejsce
– Justyna Wódka – SP nr 4 w Kutnie – III miejsce
– Szymon Lipski – SP nr 1 w Krośniewicach – III miejsce
– Anna Jóźwiak – SP w Pniewie – wyróżnienie
– Julia Biniewicz – SP nr 2 w Żychlinie – wyróżnienie
– Zuzanna Jaciubek – Zespół Szkół w Gołębiewku – wyróżnienie
– Błażej Kuźmiński – SP nr 4 w Kutnie – wyróżnienie
– Miłosz Dębski – SP nr 1 w Krośniewicach
– Weronika Jóźwiak – SP nr 2 w Żychlinie

Kategoria II – gimnazja
– Joanna Najbar – Gimnazjum nr 2 w Kutnie – I miejsce
– Irmina Urbańska – Gimn. im. A. Mickiewicza w Żychlinie – I miejsce – Adam Berliński - Gimn. im. A. Mickiewicza w Żychlinie – II miejsce
– Maciej Galant - Zespół Szkół w Byszewie – II miejsce
– Nina Paszczyk – Gimnazjum nr 1 w Kutnie – III miejsce
– Karolina Graczyk– Zespół Szkół w Byszewie – III miejsce
– Weronika Galant – ZS w Byszewie – wyróżnienie
– Adrian Ciechomski - Gimnazjum w Żychlinie - wyróżnienie
– Julia Szymańska - Gimnazjum w Żychlinie – wyróżnienie
– Patrycja Stępniak - ZS w Byszewie – wyróżnienie
– Julia Jatczak - Gimnazjum w Szczycie – wyróżnienie

Kategoria III – szkoły ponadgimnazjalne
– Justyna Miziołek – I LO im. gen. H. Dąbrowskiego – I miejsce
– Paweł Ogłoszka - ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie – II miejsce
– Maciej Janicki - ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie – III miejsce
– Kasandra Karpiak - ZS nr 2 w Kutnie – wyróżnienie

4. Za szczególne osiągnięcia uczniów dyplomami wyróżniono opiekunów:
– p. Agnieszkę Wawrzyniak – nauczycielkę gimnazjum w Żychlinie
– p. Barbarę Wiśniewską – nauczycielkę ZS w Byszewie
– p. Jolantę Andrysiak - nauczycielkę gimnazjum nr 2 w Kutnie
– p. Agnieszkę Dobroń – nauczycielkę SP nr 1 w Kutnie i ZS nr 1 im. S. Staszica w Kutnie
– p. Małgorzatę Ledzion - nauczycielkę ZSZ nr 2 w Kutnie
– p. Magdalenę Kacprowicz - nauczycielkę SP nr 1 w Krośniewicach
– p. Marlenę Lewandowską - nauczycielkę SP nr 2 w Żychlinie
– p. Piotra Wiechulskiego – nauczyciela SP nr 4 w Kutnie
– p. Annę Kadziak - nauczycielkę SP w Pniewie
– p. Elwirę Babecką - nauczycielkę gimnazjum w Szczycie
– p. Emilię Konwerską - nauczycielkę I LO im. gen. H. Dąbrowskiego
– p. Monikę Pawłowską - nauczycielkę ZS w Gołębiewku
– p. Anna Bartniak - nauczycielkę gimnazjum nr 1 w Kutnie
Wesołych Świąt!
12.04.2017 09:49,  MDK Administrator
MDK Kutno

Szanowni Rodzice, Opiekunowie,

Drodzy Dzieci i Uczesticy naszych zajęć!


Z okacji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam

pogody ducha, zdrowia i radości oraz wszelkiego dobra!

 

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy

Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie

 

WARSZTATY ORIGAMI
04.04.2017 13:10,  MDK Administrator
Kutnowski Klub Origami "Kwadracik" oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zapraszają nauczycieli oraz innych miłośników sztuki origami, na kolejne warsztaty pod hasłem: KWIATY

W programie nauka składania prostych modeli płaskich oraz modeli przestrzennych kwiatów.
Termin warsztatów: 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
Przewidywany czas trwania: 16:30-19:30
Miejsce: świetlica w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, ul. Zamoyskiego 1
Koszt: 20 zł (ponadto uczestnicy przynoszą ze sobą; nożyczki oraz klej w sztyfcie)
Zgłoszenie prosimy kierować do animatorów origami w państwa placówkach lub na adres e-mailowy klubu: kwadracik.kutno@wp.pl
Zawodnicy MDK na Mistrzostwach Polski w kickboxingu
28.03.2017 05:38,  MDK Administrator
MDK Kutno
W dniach 24-26.03.2017r. w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule kick light.
W turnieju udział wzięli zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.
 
W wyniku rywalizacji kickboxerzy wywalczyli:
Dominika Kludzińska, junior w kat. wagowej +70 kg. - III miejsce Bartłomiej Marczak, junior w kat. wagowej - 74 kg. - IX miejsce
Jakub Kasica, senior w kat. wagowej - 89 kg. - V miejsce
Damian Tybińkowski, senior w kat. wagowej - 84 kg. - IX miejsce
Michał Florczak, senior w kat. wagowej - 69 kg. - X miejsce

Turniej miał bardzo wysoki poziom. Nasi zawodnicy, pomimo odległych miejsc, zaprezentowali się bardzo dobrze walcząc ambitnie i do samego końca.
- Mistrzostwa to bardzo dobry sprawdzian umiejętności i wykładnik tego nad czym musimy mocno pracować.Cieszymy się z brązowego medalu Dominiki i szykujemy się do kolejnych zawodów  - powiedział trener Aleksander Grabowski.
W całym turnieju wystartowało 232 zawodników z 54 klubów z całej Polski.
- Dziękujemy za wsparcie finansowe Miastu Kutno, dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w zawodach  - powiedział trener Mariusz Konwerski.
LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W VII Festiwalu Piosenki Rozdźwięki - Kutno 2017 (KONCERT JESIENNY) ł newsa
19.03.2017 19:53,  MDK Administrator
 I grupa - roczniki 2007-2010
1. Kacper Kita "Puchowa kołysanka"
2. Lena Klembalska "Litery i słowa"
3. Magdalena Jurczak "Malutkim i tym większym"
4. Marta Ryczkowska "Skarby świata"
5. Paweł Szymański "Piosenka o muzyce"

II grupa - roczniki 2004-2006
6. Amelia Lubecka "Skarby świata"
7. Aleksander Klembalski "Powiedz mi jak żyć"
8. Alicja Jaciubek - sugerowana zmiana piosenki
9. Noelia Grzyb "Jestem kotem"
10. Anna Kowalewska "Muza, muzyka"
11. Anna Łykowska "Radość najpiękniejszych lat"
12. Julia Maciejewska "Wieczorny walczyk"
13. Maja Andrzejewska "Łódź bliska, daleka"
14. Oliwia Byczkowska sugerowana zmiana piosenki
15. Zespół Czary Mary "Zapach przedwiośnia"
16. Zofia Tarłowska "Jesienna melancholia"

III grupa - roczniki 2001-2003
17. Natalia Sobczyk "Czas porzucić strach"
18. Julia Walaszczyk "Być może życie jest tylko snem"
19. Klaudia Wszywkow "Co sie stało z mamą"
20. Maria Nodzak "Okularnicy"
21. Julia Woźniak "Te myśli"

IV grupa - roczniki 1992-2000
22. Aleksandra Wygocka sugerowana zmiana piosenki
23. Kinga Sikora "Dobranoc panowie"
24. Anna Winkler "Małgorzata bez mistrza"
25. Daria Kostrzewska i Anna Winkler "Po to właśnie jestem"
ELIMINACJE do VII Festiwalu Piosenki Rozdźwięki - Kutno 2017
17.03.2017 10:03,  MDK Administrator
Eliminacje odbędą się na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury, dnia 19.03.2017 r.
START - godz. 09:30
Godziny rozpoczęcia przesłuchań poszczególnych grup podane są orientacyjnie.
Prosimy przybyć przynajmniej 20 min. przed swoim występem a następnie przekazać podkłady muzyczne do Pana akustyka.

Kolejność przesłuchań:
I grupa - roczniki 2007-2010 (godz. 9:30-11:00)

Kacper Kita
Lena Klembalska
Magdalena Jurczak
Zosia Smakowska
Aleksandra Michalska
Helena Czarnecka
Marzec Antoni
Nikola Stępska
Marta Ryczkowska
Natalia Nadolska
Oskar Ozi
Wasilewski Wincenty Świercz
Paweł Szymański
Zespół Wokalny Groszki
Duet: Julia Igielska i Weronika Ratajczyk
Barbara Cyganek
Julia Żuberek
Lena Okrojek
Agata Buraczyńska

II grupa - roczniki 2004-2006 (godz. 11:00-13:00)
Agata Bolonek
Wiktoria Buraczyńska
Amelia Lubecka
Martyna Janik
Izabella Jasińska
Aleksander Klembalski
Alicja Jaciubek
Amelia Jaworowska
Zuzanna Winer
Dominika Młodak
Gabriela Witkowska
Maja Syska
Noelia Grzyb
Aleksandra Kozarska
Anna Kowalewska
Anna Łykowska
Julia Maciejewska
Maja Andrzejewska
Martyna Michalska
Oliwia Byczkowska
Weronika Bednarek
Zespół Czary Mary
Zofia Tarłowska
Zuzanna Lietz

III grupa - roczniki 2001-2003 (godz. 13:00-13:30)

Jagoda Juźwin
Karolina Grabowska
Natalia Sobczyk
Julia Walaszczyk
Klaudia Wszywkow
Maria Nodzak
Julia Woźniak

IV grupa - roczniki 1992-2000 (godz. 13:30-14:00)
Aleksandra Wygocka
Kinga Sikora
Anna Winkler
Daria Kostrzewska i Anna Winkler
Otwrcie nowego sezonu - Uczniowski Klub Sportowy "IPPON" MDK Kutno
14.03.2017 10:45,  MDK Administrator
MDK Kutno

Po zimowej przerwie, mocnym akcentem otworzyli nowy sezon judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,IPPON'' MDK Kutno.

W Zespole Szkół nr 9 przy ul. Cichej, rozegrano III Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Dzieci i Młodzików w Judo. Walki toczyły się non stop przez 9 godzin (od 11:30 do 20:30) na pięciu matach, gdyż w zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba uczestników (ponad 500), z następujących ośrodków: Braniewa, Olsztyna, Redy, Żukowa, Gdańska, Żnina, Grudziądza, Szubina, Elbląga, Poznania, Torunia, Włocławka, Piaseczna, Lipna, Koszalina, Gorzowa Wlkp., Kwidzyna, Warszawy, Gdyni, Kutna, Bydgoszczy i bardzo silna ekipa z Rosji.

W tym jakże trudnym turnieju młodzi kutnianie aż 8-krotnie stawali na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym jego stopniu. Na szczególną pochwałę zasłużyli młodzicy startujący w grupie U-15: Miłosz Myszkowski i Piotr Graczyk. Pierwszy z nich, startujący w kategorii -46 kg, zdominował swych rywali, wygrywając po efektownych akcjach cztery kolejne pojedynki. Jego przeciwnikami byli: Maciej Wicik (Arcus W-wa) - ippon; Maciej Moskwa (Wybrzeże Gdańsk) - ippon; Tymon Myszkorowski (UKSJ Olsztyn) - ippon, i w finale Damian Pawlikowski (Olimpia Grudziądz) - 2 x wazari.
Puchar za I miejsce wywalczył także Piotr Graczyk (+73 kg), który stoczył cztery trudne walki, pokonując kolejno: Maksyma Deriugicza (AZS Bydgoszcz), Miłosza Baszczyńskiego (Judo Kwidzyn), Jakuba Jankowskiego (Truso Elbląg) i w finale Adama Olkowskiego (Gwardia Koszalin). Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Iga Kołaczyńska (39 kg) i Hubert Pisera (46 kg), w grupie U-11, zdobywając srebrne medale.
Na pochwałę zasłużył też walczący w grupie U-13 Franek Pawłowski, który trafił do silnie obsadzonej kategorii wagowej. Odniósł w niej trzy zwycięstwa i zanotował dwie porażki, obie z bardzo dobrze wyszkolonymi zawodnikami z Rosji, zdobywając punktowane V miejsce.

Szczegółowe wyniki zawodników kutnowskiego klubu przedstawiają się następująco:

I m - Miłosz Myszkowski (U-15; -46 kg)
I m - Piotr Graczyk (U-15; +73 kg)
II m - Iga Kołaczyńska (U-11; -39 kg)
II m - Hubert Pisera (U-11; -46 kg)
III m - Bartosz Jędrzejczak (U-9; -33 kg)
III m - Helena Czarnecka (U-11; -35 kg)
III m - Alicja Wojtczak (U-13; +50 kg)
III m - Jakub Kacalak (U-15; -55 kg)
V m - Franek Pawłowski (U-13; -32 kg)
VII m - Krzysztof Chróścik (U-11; -29 kg)
VII m - Dawid Ziółkowski (U-13; -46 kg)
VII m - Aleksander Czarnecki (U-9; -27 kg)

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach!


sonda
 
 
 
 
     



galeria



Aktualności        |        O Nas        |        Imprezy        |        Kadra        |        Kontakt        |        Sitemap

Stronę wykonał Netstar S.C. 2009 ©
spacerpanel administratora
 
Aronia Tarkowscy